1. dan: LJUBLJANA – KILIMANJARO
Polet iz ljubljanskega ali bližnjega letališča (v tem primeru prevoz iz Ljubljane) in polet preko vmesnega letališča proti letališču Kilimanjaro, kjer pristanemo naslednje jutro. (letalo)
2. dan: KILIMANJARO – ARUSHA – NP MANYARA – KARATU
V zgodnjih jutranjih urah pristanek na letališču. Prevoz do hotela. Zajtrk in osvežitev. Zdaj je čas za tisto, po čemer Tanzanija slovi. Čakajo nas dnevi pravega safarija v najlepših izmed mnogih narodnih parkov Tanzanije. Vožnja nam odstira skrivnostno divjo pokrajino. Postanemo v poljedelski vasici Mto Wa Mbu, kjer obiščemo tržnico. V tanzanijskih parkih živi preko štiri milijone divjih živali in povsem vsakdanji je dogodek, da se znajdemo sredi črede slonov, bivolov, zeber, gnujev, žiraf … Vstopimo v nacionalni park Manyara z neokrnjeno naravo, vodnimi gozdovi, največjim številom pavijanov in z več kot 400 vrstami ptic in metuljev. Opazovali bomo rob tektonskega jarka in na tisoče flamingov in drugih vodnih ptic, ki žive na obrobju slanega jezera. Kosilo na poti. Proti večeru prispemo v lodge in si privoščimo večerjo. Nočitev. (H, ZKV)
3. dan: KARATU – NDUTU (velika migracija gnujev!) – NGORONGORO
Zajtrk. Odpeljemo se globlje v savano, vse do območja Ndutu. Prav tekom našega obiska je življenje na tem območju v razcvetu. V sredini januarja namreč ravnino Ndutuja dosežejo črede gnujev. Kotijo se njihovi mladiči, na svet jih bo prišlo okoli 500 tisoč! Na bregove jezera se zgrinjajo jate ptic, levi in gepardi pa končno dobijo priložnost za lov. Pripravite se na nepozabne prizore iz čudežnega življenja Afrike. Gibanje živali je odvisno od lokalnih ploh in neviht, zato se redno selijo po širšem območju Ndutuja, Ngorongora in Serengetija. Zvečer novo doživetje – večerja in šotorenje v kampu na robu kraterja Ngorongoro. (O, ZKV)
4. dan: NGORONGORO (UNESCO) – KARATU
Vstanemo še pred sončnim vzhodom in použijemo zgodnji zajtrk, nato pa se odpravimo na celodnevni izlet proti kraterju Ngorongoro, ki je svetovna znana kaldera. Spustimo se v njegov objem, navduši pa nas lokacija, mnogi slikoviti razgledi in velika koncentracija živali, kajti tu živi preko 120 vrst sesalcev. Edinstveno okolje ponuja samosvojo izkušnjo in predstavlja enega izmed vrhuncev potovanja! V kraterju so našle prostor mnoge živali: gnuji, zebre, bivoli, elandi, nilski konji, levi, gepardi, flamingi, šakali, nosorogi, antilope, številne vrste ptic … Krater pa svojim prebivalcem ponuja dovolj pašnikov in vode preko celega leta, da lahko tukaj preživijo. Cel dan smo v kraterju in raziskujemo njegovo območje. Kosilo imamo kar tam, v tem neverjetnem okolju. Pozno popoldne se vrnemo nazaj v naš lodge, polni novih doživetij … Večerja in nočitev. (H, ZKV)
5. dan: KARATU – izlet na jezero EYASI – ARUSHA
Zajtrk. Ponovno vstanemo zgodaj in izkoristimo jutro za raziskovanje narodnega parka. Odpeljemo se proti plitvemu natrijevemu jezeru Eyasi, ki neprestano izhlapeva, kar včasih povzroči tudi popolno izginotje jezera. Ko je nivo vode v jezeru dovolj visoko, se tukaj zadržujejo najlepše vrste ptic, med katerimi sta tudi dve vrsti flamingov. Vsako leto v jatah priletijo do jezera, saj so tukaj njihova jajca in mladiči varni pred plenilci. Včasih pa jezero poplavi in takrat lahko tukaj vidimo tudi podvodne konje. Tukaj bomo spoznali lokalno pleme Hadzabe. Je edino pleme, ki še vedno sledi tradiciji lova in nabiralništva, kot so počeli predniki v prvih človeških skupnostih. Lov je tukaj prepovedan, a ker se pleme preživlja izključno z lovom in nabiralništvom, so edini, ki imajo pravico do lova. Morda se jim pridružimo pri lovu? Obiskali bomo še skupnost Datoga, ki je še vedno pretežno poljedelsko usmerjeno, ukvarjajo se predvsem z rejo živine. Na poti bomo okusili lokalno kosilo, pozno popoldan pa nadaljujemo v Arušo. Če bo čas dopuščal, bomo na poti iz jezera Eyasi obiskali še sirotišnico. Večerja in nočitev v hotelu. (H, ZKV)
6. dan: ARUSHA – MASAJSKA VASICA
Zajtrk. Danes se ponuja priložnost stika z Masaji. Izkusimo masajsko tradicijo, sprehodimo se po njihovi tržnici, poučimo o rastlinah in masajski medicini, poskusili nekaj afriških jedi, ob sončnem zahodu pa pozorno spremljamo njihove gibe ob tradicionalnem plesu. Namestimo se v prijetnih, udobnih in avtentičnih masajskih kočah – bomah. (P, ZKV)
7. dan: MASAJSKA VASICA – ARUSHA – polet na ZANZIBAR – STONE TOWN (UNESCO)
Zajtrk. Zjutraj se odpravimo proti Arushi, od koder poletimo v obmorski raj – na Zanzibar! Po pristanku nas čaka prevoz do hotela. Sprehod po kamnitem mestu Stone Town. Začutimo skrivnosten pridih arabskega sveta, kajti mesto je bilo skoraj 200 let prestolnica Omanskega sultanata. Vplivi tega časa so pustili mestu neizbrisen pečat. Ozke ulice, številne mošeje, tržnice, pristanišče, trdnjava … Drug svet, kjer imamo občutek, da smo nekje na Bližnjem vzhodu in ne v Afriki. Seveda so se primešali tudi afriški vplivi in nastala je nenavadna mešanica, ki zapelje v svoj vrtinec dogajanja. Vrnitev v hotel in nočitev. (H, Z, letalo)
8. dan: STONE TOWN – NUNGWI
Zajtrk. Dopoldan lahko izkoristimo za raziskovanje mesta ali se odpravimo na izlet na zaporniški otok, ki slovi po želvah velikankah (doplačilo). Proti poldnevu se odpeljemo proti severu otoka. Zanzibar je že dolgo znan kot otok začimb, katerih pridelavo na veliko so začeli omanski sultani v 17. stoletju. Še vedno je otok poln teh začimbnih plantaž, ki jih opazujemo na poti. Nageljnove žbice, cimet, muškatni orešček, poper, žafran … Vse to in še več zelo dobro uspeva v značilnem tropskem podnebju Zanzibarja. Na poti spoznamo tudi del temnejše plati afriške zgodovine. Otok je bil namreč nekoč središče trgovine s sužnji … Zvečer prispemo do male vasice na severu, našega pravega malega raja. Si zdaj morda že prepevate tisto znano pesmico o Zanzibarju? Naj samo namignemo: “… palme, banane in kokos, otok cvetoč …” Res je tako, morda še lepše? Zdaj se začne tisti pravi tropski užitek, počitnice so tu! Nočitev v hotelu ob morju. (H, Z)